توانمندسازی حوزه های علمیه برای مقابله با تهاجمات فکری ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین میرخانی در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی «نحوه تعامل و مناظره با اهل سنت»، وحدت را رمز موفقیت مسلمین در جهان دانست و گفت: باید همه با هم یکپارچه باشیم تا بتوانیم اسلام ناب محمدی را در تمامی دنیا گسترش دهیم.

سرپرست دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با بیان اینکه حوزه‌های علمیه منبع معنویت هستند، افزود: علما در راه جهاد برای خدا همواره ثابت قدم بوده‌اند و مردم نیز تا پای جان پشت سر آنان لبیک گفته‌اند.

وی ادامه داد: یادگیری و آموزش توأمان با تحقیق و پژوهش می‌تواند مهارت طلاب را در آموختن عمیق علم و دانش تحکیم بخشد و او را با روش‌های ایده پردازی و نظریه پردازی همراه با قلم رسا تقویت کند.

حجت الاسلام والمسلمین میرخانی گفت: ایجاد بسترهای لازم حمایتی، تشویق و ترغیب در زمینه ارائه تحقیق و پژوهش توسط طلاب، موجب تقویت بنیه‌های علمی و عملی شده و در نهایت، پرورش پژوهشگران نخبه و موفق را در حوزه‌های علمیه افزایش می‌دهد.

گفتنی است این کارگاه با ارائه حجت الاسلام والمسلمین توحیدی «از اساتید نخبه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» ویژه طلاب و روحانیون شهر زاهدان برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =